haziran - temmuz 2010
Hayat Rotası
Sayı : 16
English
French
Georgian

http://www.tavnewsport.com
İçindekiler
Anasayfa
CEO'dan
Gündem »
Gezi Notları
Kapak Konusu
Risk&Kontrol
İş Rotası
Havacılık Trendleri
Yönetim
TAV Dünyası »
Sağlık
Cin Fikirler
Yaşam Döngüsü
Sosyal Bilgiler
Güçlü Halka
Hayat Rotası
Ellerin Mücizesi
Ajanda »
Aktif Hayat »
Platform
Summary
Port Anket


Komik ve Güzel: Ezgi MOLA

Hayranlarının “asla zayıflama” önerisinden çok hoşlanan, kendinden gayet memnun bir kadın Ezgi Mola… “Egoma sorun, bana sormayın” diyor ama “keşke herkesin egosu böyle olsun” dedirtiyor. Üstelik böyle güzel gülen bir kadın görünce, aklınızda dert–tasa kalmıyor.

Çocukluğunuz nasıl geçti?
EZGİ MOLA: Eğlenceli fakat biraz yalnız... Gücümü kontrol edemeyen bir çocuktum, kendimce şaka yaptığımı sanırken karşımda kıvranan çocuklar görürdüm, anlam veremezdim...
Nerede, nasıl bir ailede büyüdünüz?
EZGİ MOLA: İstanbulluyum. Hiç başka bir yerde yaşamadım. Esnaf bir baba, ev hanımı bir annenin çocuğuyum, bir erkek kardeşim var.
İlkokul, lise yıllarınızdan hangi görüntüleri hatırlıyorsunuz? Çocukluğunuzdan bu yana değişmeyen özellikleriniz hangileri?
EZGİ MOLA: Bütün görüntüler dün gibi aklımda (gülüyor). Sürekli bir görev bilinciyle hareket eder, herkesi kontrol etmeye çalışır bir yandan da hakikaten eğlenirdim. Çocukluğumdan beri birçok şey hâlâ aynı sanırım... Kafamın içindekiler de dahil buna.

“DIŞ HATLAR TERMİNALİNE GEÇER GEÇMEZ ÜLKE DIŞINA ÇIKMIŞ GİBİ HİSSEDİYORUM”
Seyahat etmeyi seviyor musunuz? Çok ama çok seviyorum... Dünyanın her yerine gitmek istiyorum. En doyumsuz olduğum şeylerden biri... Fırsatım olsun, bir günlüğüne bile yurt dışına çıkarım, hiç erinmeden, çok da eğlenirim. En son altı saatliğine Paris’e gittim.
Yakın zamanda bir yolculuk planınız var mı?
Henüz yok... Belli de olmaz (gülüyor).
Havalimanları ve dış hatlar terminallerinin ruh halini tarif eder misiniz bize?
Havalimanlarının atmosferini çok seviyorum. Şayet ben gitmiyor, birini yolluyorsam ve uzun bir yolculuk ise hüzünlü, kalabalık bir grup ise çok heyecanlı, tek ve uzun bir yolculuğa yollanıyor isem kaygılı, çaresiz ve çok heyecanlı oluyor benim için havalimanları… Genelde dış hatlar terminaline gelir gelmez kendimi başka bir ülkede gibi hissetmeye başlıyorum.

Kendiniz hakkında iki şey söylemenizi istesek…
EZGİ MOLA: Yaptığım yemeği beğenirsiniz. Ve bir şeye inanıyorsam sizi ikna edebilirim... İnandığım şeylerden vazgeçmem. Sevdiğim şeylerden, kişilerden vazgeçmem...
Tiyatro yapmaya nasıl karar verdiniz?
EZGİ MOLA: Sırtımda gitarla Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ne gittim ve sonradan ‘hayır, ben tiyatro kursuna yazılmak istiyorum’ diye fikir değiştirdim. Tiyatroya başladım ve ‘ben bu işi mesleğim olarak yapabilirim’ dedim. İyi ki bu mesleği seçmişim.
Şu ana kadar ‘yapmasaydım da olurdu’ dediğiniz bir işiniz oldu mu?
EZGİ MOLA: Hatırlamıyorum. Demek ki pişmanlık duyduğum bir işim olmadı hiç.
‘İyi ki yapmışım’ dediğiniz işler hangileri?
EZGİ MOLA: Hepsini seviyorum ama Hayatımın Kadınısın, Hırsız Polis, Senden Başka, Kolay Gelsin ve Canım Ailem hayatta en çok sevdiğim işlerim oldu.
Bir motorsikletiniz var. Galiba ona isim de takmışsınız. Ne zamandan beri kullanıyorsunuz? Ve kullanırken rahatsız olduğunuz bir durum oluyor mu?
EZGİ MOLA: Pembe bir Vespa’m var. Adı ‘Gazi’. Hafızamda plakalarına göre isimleri var bütün araçların. Hiçbir rahatsızlığım olmuyor. Hava güzel olsun da binip gezeyim istiyorum. Çok seviyorum.
Hırslı bir insan mısınız?
EZGİ MOLA: Bilemiyorum, hayallerim var, ama hedef kadar net değil. Olacağına inandığım ama zorlamadığım… Hayat beni gelecek yıllarda çok alakasız bir işe, başka bir dünyaya sürükleyebilir. Sadece şimdi mutluyum. İyi ki böyle içimden gelerek yaşıyorum ve bundan da çok memnunum.

Pembe bir Vespa’m var. Adı ‘Gazi’. Hafızamda plakalarına göre isimleri var bütün araçların. Hiçbir rahatsızlığım olmuyor. Hava güzel olsun da binip gezeyim istiyorum.
Araba koleksiyonunuzdan bahsediliyor. Doğru mu?
EZGİ MOLA: Tek arabalık bir koleksiyon (gülüyor). Bir tane arabam var, Subaru–İmpreza. Bilemiyorum, araba merakımı biri ‘çok arabası var’ diye karıştırmış olabilir. Ama vergi rekortmenleri arasına girdiğimde benim de özel bir garajım olacak (gülüyor). Bekleyin...
“Kendimle didişiyorum” diyorsunuz. Neden?
EZGİ MOLA: (Gülüyor) Onu egolarıma soracaksınız. Şimdilik kendisi gerilerde, bu saatte çıkmaz, bence bir sonraki soruya geçelim (gülüyor).
10 sene sonra nerede, ne yapıyor olmak istersiniz?
EZGİ MOLA: Valla inanın yarın bile ne yapacağımı bilemiyorum... Ama tek istediğim daha sakin ve kendine daha hakim olmak... Sabırsızım çok, ondan böyle diyorum.
“Bele iyi gelen zımbırtıların reklamında oynayan teyzeler bile bazen dizi oyuncularından çok iyi oynuyor” tweet’iniz tartışma yarattı. Bu laftan sonra çok eleştiri aldınız mı?
EZGİ MOLA: Yoo, neden eleştri alayım? Görenler gülüyor. Hele o tanıtımı izleyenler... Teyzelerin oyunculukları pek hoşuma gitti. İnançlarına hayran kaldım. Bence reklam amacına ulaşmış (gülüyor).
Türkan Şoray’ın gençliğini oynayacağınız filmden bahsediliyordu bir ara. Kesinleşmiş bir iş miydi o?
EZGİ MOLA: Biliyor musunuz: Öyle bir proje yok! Sadece Türkan Hanım’la oynamamızı istedikleri bir filmin görüşmesini yaptım yapımcı ile hepsi bu... Sonra nasıl olduysa kulaktan kulağa bu hale geldi. Artık ben bile inanacağım neredeyse…
Çok eğlenceli görünüyorsunuz. Hayatta sizi nasıl şeyler üzüyor? Ve nasıl bu kadar neşeli olabiliyorsunuz?
EZGİ MOLA: Her şeye üzülebilirim. Çaresiz insanlar beni gerçekten çok üzer. Beni çok kolay ağlatabilirsiniz. Sakinleştiricilerle bu kadar neşeliyim (gülüyor). Şaka bir yana ‘doğuştan kafası güzel insan’ diye bahseder arkadaşlarım bu halim nedeniyle.
İnsan sizin neden ve nasıl kızdığınızı merak ediyor. Ne oluyor, ne yapıyorsunuz siz kızınca?
EZGİ MOLA: Aptal yerine konulmak beni çıldırtır. İyi niyetimin suistimal edilmesi çok canımı sıkar. Değişiyor tepkim, gözüm de dönebilir. Kimseye göstermeden kendimi de yiyebilirim.
  ETIKETLER:
ezgi-mola    canim-ailem